Kulečník

Kulečník


Další velmi oblíbenou volnočasovou aktivitou, kterou Queen Club nabízí je kulečník. Pokud se pro kulečník rozhodnete, máte u nás na výběr z několika variant, které jsou k dispozici – a to tři biliardové stoly a jeden takzvaný karambol.

Kulečníkový stůl zvaný také jako biliardový, se vyznačuje svou konstrukcí umístěných celkem šesti děr. Cíl hry je v tomto směru jasný, a to umístit koule právě do těchto děr, tedy odborněji právě do těchto košů. Tím je kulečník biliard poměrně oblíbeným typem hracího stolu, který dnes můžeme považovat za nejvyhledávanější. Je to dáno také tím, že tento stůl může zvolit také začátečník, který si základy hry velmi rychle osvojí.

Specifickým druhem kulečníku je karambol. Stejně jako u předchozí varianty, i u této lze hrát na amatérské, stejně jako i na profesionální úrovni. Cíl hry je samozřejmě v tomto případě trochu jiný, než umístit koule do samotných děr, tedy košů. Zde je cílem hry nasbírat co nejvíce bodů, a to dotykem koulí o koule jiné. Samozřejmě i zde platí, že se může hrát jednodušší varianta, nebo takové, kdy jsou nutné i doteky mantinelů a následně samotných koulí. Tato hra může být na první pohled složitější, ale nenechte se zmást a přijďte si to k nám zkusit na vlastní kůži.